"Już po drugiej rezerwacji z BSC, wiedziałem że to idealna usługa dla mnie."
Rezerwacje: 801 146 839

Rynek hotelowy w Polsce

Turystyka jest lokomotywą gospodarki wielu krajów, generuje ogromne dochody, daje zatrudnienie milionom ludzi – biura podróży, linie lotnicze, hotele etc. Turystyka i rekreacja to dziedzina dobrze rokująca na przyszłość. 

Nie tylko zagranicą, w typowo wakacyjnych kurortach, rozwija się rynek hotelarski. Progres ten możemy zaobserwować na naszym rodzimym rynku. Związany jest z organizacją Euro2012 i prezydencją Polski w Unii Europejskiej. Od kilku lat widzimy wzrost liczby hoteli w Polsce, średnio jest to 100 hoteli rocznie. Co daje nam 26,7 pokoju oraz 52,7 miejsca noclegowego na 10 tysięcy mieszkańców. Warto zaznaczyć, że polskie hotele są przede wszystkim dwu- i trzy-gwiazdkowe. Brakuje miejsc o wyższym standardzie.

Rynek hotelowy  w naszym kraju charakteryzuje się m.in. relacją ceny do jakości – co jest wciąż decydującym kryterium wyboru.Markowe hotele (międzynarodowe sieci) odnotowują lepsze wyniki niż konkurenci. Polski sektor noclegowy ma bardzo duży rynek wewnętrzny – Polacy coraz częściej jeżdżą do polskich hoteli, dzięki temu generują ok.70% ruchu. Natomiast rynek zewnętrzny w najbliższych latach ma się rozszerzyć. Polskę najczęściej odwiedzają mieszkańcy Niemiec, Ukrainy, Białorusi. Instytut Turystyki szacuje, że w latach 2013-2016 liczba gości z zagranicy ma wzrosnąć z obecnych ok.11-12 mlndo 14-16 mln.

Biorąc pod uwagę dotychczasową tendencję wzrostową, założono, że średnia długość pobytu turystów zagranicznych nieznacznie się wydłuży z 4 (w 2008 roku) do ok.5 noclegów na osobę w latach 2010-2020. Im dłuższy pobyt w naszym kraju, tym wyższa wysokość dziennych wydatków turystów, która będzie o 18,4 proc. wyższa niż w 2008 roku.


< powrót


Praca działu rezerwacji

Szanowni Państwo, Dział rezerwacji w dniach 11.06.2020 i 12.06.2020 będzie nieczynny. Przepraszamy za niedogodności, Zespół Business Saving Club.

×